UCZELNIA:

Studenci wspólnie przeciw nowotworom krwi. Dołącz do Helpers’ Generation fundacji DKMS

„Powiedz AAAaaa” czy „Dwa wymazy i do bazy” to hasła jednoznacznie kojarzone z akcjami fundacji DKMS. Aktywnie biorą w nich udział studenci – zarówno jako potencjalni dawcy szpiku, jak i koordynatorzy. Ogłoszono właśnie dodatkowy nabór studenckich liderów.

W tym roku projekt fundacji DKMS nosi nazwę Helpers’ Generation. Zasady pozostają te same – potrzebne są osoby, które przeprowadzą akcję rejestracji dawców szpiku na swojej uczelni. Najpierw muszą jednak przystąpić do rekrutacji, a po zakwalifikowaniu – wziąć udział w szkoleniu w Warszawie. Dowiedzą się więcej o projekcie Helpers’ Generation, idei dawstwa, a także poznają ostatnie zmiany w procesie rejestracji dawców.

Zadaniem liderów będzie promowanie akcji rejestrowania potencjalnych dawców, pozyskanie wolontariuszy, a ostatecznie – organizacja akcji i poszukiwanie młodej (i zdrowej) krwi w gronie studentów.

Oprócz poszerzenia wiedzy medycznej i z zakresu prowadzenia wydarzeń charytatywnych liderzy mają szansę wziąć udział w wakacyjnym stażu fundacji DKMS.

Rekrutacja studenckich liderów potrwa do 8 lutego. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Należy wysyłać je na adres student@dkms.pl. Więcej na stronie dkms.pl/student.

Według danych ze stycznia 2017 r. dzięki realizacji projektów studenckich w bazie DKMS znalazło się ponad 89 tysięcy osób. Realnie osobom chorym na nowotwory krwi pomogło 341 osób.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: