UCZELNIA:

Studenci wskoczą w strój Mikołaja i podarują dzieciom barwne święta!

Do świąt mamy wprawdzie jeszcze miesiąc, ale już widać prawdziwy wysyp akcji charytatywnych. W pomoc potrzebującym angażuje się m.in. Uniwersytet Zielonogórski, w tym Naukowe Koło Pedagogiki Opiekuńczej. Zachęca, abyśmy chociaż na jeden dzień weszli w rolę Świętego Mikołaja.

Akcja „Zostań Świętym Mikołajem – podaruj prezent dzieciom” to zbiórka, książek, maskotek czy słodyczy dla podopiecznych dwóch placówek: Domu Samotnej Matki oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Złote Serca”. Jak się w nią włączyć? Tłumaczy Marceli Chomicz z Naukowego Koła Pedagogiki Opiekuńczej.

Zbiórka będzie od poniedziałku do środy na UZecie, w holu głównym budynku A-16 przy alei Wojska Polskiego. Czekamy na was przez te trzy dni od 8:00 do 13:00, będzie tam nasze stanowisko. Ale nie ograniczamy się tylko do trzech dni. Tak naprawdę przez cały tydzień możecie zgłaszać nam chęć oddania czegokolwiek, nie musicie przychodzić osobiście. Odbierzemy wszystko na terenie Zielonej Góry i w okolicach. Wystarczy dać nam znać – zadzwonić do przewodniczącej koła (numer jest na wszystkich plakatach akcji), skontaktować się poprzez Facebooka, napisać do nas maila.Marceli Chomicz

Z otrzymanych darów studenci skompletują paczki, które następnie zawiozą do dzieci.

Finał akcji – 6 grudnia. Przebieramy się i jedziemy do Domu Samotnej Matki i Świetlicy Socjoterapeutycznej „Złote Serca”. Rozdamy te prezenty, zapakujemy je oczywiście w paczki i wręczymy dzieciakom.Marceli Chomicz

Więcej informacji na temat charytatywnej akcji studentów oraz Naukowego Koła Pedagogiki Opiekuńczej – w zapisie całej rozmowy.

Marceli Chomicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: