LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Studenci UZ zmagają się z zaliczeniami i egzaminami. Trwa sesja letnia

Ruszyła letnia sesja egzaminacyjna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dotyczy ona przede wszystkim studentów stacjonarnych. A przypomnijmy, mamy ich na naszej uczelni około sześciu tysięcy.

Zmagania z zaliczeniami i egzaminami potrwają do drugiego lipca.

Na studiach niestacjonarnych sesja również trwa. Ale tutaj trudno określić dokładny termin, bo na różnych wydziałach i kierunkach są one różne. Jeżeli chodzi o przebieg sesji dla studentów stacjonarnych, to zarządzeniem rektora sesja ta, kolejna już, przebiega w trybie online. 

Zapytaliśmy także jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o prace dyplomowe i ich obrony. Okazuje się, że odbędą się one w formie tradycyjnej, czyli stacjonarnie na uczelni. Z udziałem komisji i studenta, ale z zachowaniem obostrzeń. Także tradycyjnie zdawane są prace, czyli w wersji papierowej. Studenci nie przynoszą ich jednak osobiście, a przysyłają pocztą. Możliwa jest także obrona w wersji online.

Wystarczy złożyć wniosek do swojego dziekana i taka możliwość istnieje. W takim wniosku student powinien potwierdzić dostęp do komputera. Wyposażonego oczywiście w mikrofon i kamerę. Szybkie łącze internetowe. No i dostęp do systemu Google Meet. Niezbędna jest też umiejętność obsługi oprogramowania do wideo konferencji.

Co ważne – zielonogórska uczelnia dysponuje także dodatkowym sprzętem komputerowym. Możliwe jest więc wypożyczenie laptopa na czas sesji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poszczególnych Biurach Obsługi Studenta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: