UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Studenci UZ zapraszają na sesję pod nazwą “Praca reportera w czasie pandemii”

Dziennikarskie Koło Naukowe Faktor oraz studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim zapraszają do udziału w przygotowanej przez nich sesji, dotyczącej pracy reportera w czasie pandemii. Spotkanie się odbędzie się drogą online. 

Konferencję zaplanowano na 12 maja. Na tapecie znajdą się chociażby etyka i stylistyka wypowiedzi dziennikarskiej w raportach medialnych o zakażonych koronawirusem. Poznamy też znaczenie informacji w dobie pandemii.

Trzeba oczywiście pamiętać, że dziennikarz, a przede wszystkim reporter, to jest taka osoba, która czerpie źródła informacji od innych ludzi. Oczywiście internet, media społecznościowe są ważne. Ale najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem. W czasach koronawirusa było i nadal jest to utrudnione.

Jednym z gości konferencji będzie dziennikarka “Gazety Wyborczej” – Maja Sałwacka, która ma na swoim koncie nie jeden reportaż. W tym także poruszający problem pandemii.

 

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konferencji jest wcześniejsze zapisanie się na nią. W jaki sposób można to zrobić oraz szczegółowy program sesji znajdziecie na Facebooku pod specjalnie stworzonym wydarzeniem o nazwie „Reporter w czasach pandemii”.

Zobacz więcej
Back to top button
X