UCZELNIA:

Studenci UZ też zagłosują. Wybiorą przedstawicieli samorządu studenckiego

Listopad okazuje się wyjątkowo wyborczym miesiącem w Zielonej Górze. Głosować będą nie tylko mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto, ale i studenci. Na Uniwersytecie Zielonogórskim zostaną przeprowadzone uzupełniające wybory do samorządu studenckiego.

Nowych osób w swoim gronie potrzebują m.in. rady wydziałów i instytutów, Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego i Parlament Studencki. Zasady głosowania tłumaczy Hanna Prosół ze Studenckiej Komisji Wyborczej.

Głos do Parlamentu Studenckiego i Senatu można oddać na kandydatów ze wszystkich wydziałów. Natomiast na kandydatów tylko ze swojego wydziału można oddawać głosy do rady wydziałów i do rad instytutów. Dodatkowo mieszkańcy domów studenckich mogą oddawać głosy do rad mieszkańców swoich akademików.Hanna Prosół

Miejsca do obsadzenia w Parlamencie Studenckim ma Wydział Mechaniczny, Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii oraz Wydział Prawa i Administracji. Wiele wakatów jest także w uniwersyteckim senacie i radach wydziałów.

Wybory członków samorządu studenckiego odbędą się w przyszły czwartek, 15 listopada w dwóch budynkach: A-16 przy al. Wojska Polskiego i A-29 przy ul. prof. Szafrana. Jeśli do Studenckiej Komisji Wyborczej zgłosi się więcej osób – także na Energetyków oraz Wydziale Zamiejscowym w Sulechowie. Godziny głosowania będą jeszcze podane na Facebooku Parlamentu Studenckiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X