UCZELNIA:

Studenci UZ oceniają swoich wykładowców w ankietach. Uczelnia motywuje nagrodami

Studenci, którzy cieszą się z zaliczonej sesji i dobrych ocen, teraz mogą sami wystawić ocenę – swojemu wykładowcy. Na zielonogórskiej uczelni trwa ewaluacja pracowników naukowych, którzy prowadzili zajęcia w zimowym semestrze roku akademickiego. Opinia studentów o wykładowcach jest dla uczelni bardzo istotna, ponieważ wchodzi w skład ogólnej oceny ich pracy.

Aby zmotywować studentów do wypełnienia elektronicznej ankiety ewaluacyjnej, Uniwersytet Zielonogórski zorganizował konkurs. Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach: wydziałowej i indywidualnej. Celem jest to, aby opinię o wykładowcach wyraziło jak najwięcej osób.

Wydziały zostały podzielone na cztery grupy według liczby studentów. W każdej z tych grup są po cztery wydziały, przy czym czwarta grupa to tylko Wydział Fizyki i Astronomii – najmniej liczny i właściwie nieporównywalny z żadnym innym. Nagrodą w konkursie wydziałowym jest dzień rektorski, który studenci mogą wygrać dla całego wydziału. Ale nie tylko kategoria wydziałowa jest przewidziana w konkursie – jest również kategoria indywidualna. Tutaj każdy ze studentów może wygrać bon podarunkowy.Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Aby studenci mogli wypełnić ankietę oceny wykładowcy, a następnie – wziąć udział w konkursie, potrzebują tokenu, czyli jednorazowego hasła.

Tokeny są dostępne w dziekanatach. Tam należy pytać o te indywidualne numery. Po czym zarejestrować się elektronicznie – ankieta jest elektroniczna, jej wypełnienie wymaga raptem minut. Jest w niej zawartych kilka pytań. Między innymi pytanie, czy prowadzący na początku semestru przedstawił program zajęć w sposób satysfakcjonujący studentów albo czy wszystkie przewidziane planem zajęcia się odbyły.Ewa Sapeńko

Ankieta oceny pracowników naukowych będzie aktywna do końca tego miesiąca. Co tydzień uczelnia publikuje na swojej stronie informacje, ilu studentów z poszczególnych wydziałów już ją wypełniło.

Raport z oceny prowadzących zajęcia na uczelni opracuje Lubuski Ośrodek Badań Społecznych. Dokument ukaże się później na stronie Uczelnianego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia. Obecnie znajdziemy tam raporty z poprzednich edycji ankiety ewaluacyjnej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: