UCZELNIA:

Studenci co roku wypełniają tam limity. Informatyka przyciąga tłumy [20-lecie UZ]

Nieograniczone – tak nazywają możliwości zaistnienia na rynku pracy przedstawiciele Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Informatyka w Zielonej Górze pojawiła się jeszcze w latach 90’ minionego stulecia. W branży informatycznej od tamtego czasu zmieniło się jednak niemal wszystko. Na Uniwersytecie Zielonogórskim starają się nadążać za galopującym rozwojem technologii. Zainteresowanie informatyką na uczelni jest ogromne, o czym mówił w kolejnej audycji „20 lat Uniwersytetu Zielonogórskiego” prof. Krzysztof Patan.

Informatyka jest bardzo popularną dziedziną. Ona się bardzo mocno i gwałtownie rozwija. Mamy bardzo duże nabory, obecnie jest to 120 osób i te nabory są co roku wypełniane. Wcześniej mieliśmy nawet limity na 150 osób, ale za mało jest kadry dydaktycznej.

Informatyka absolwentom otwiera wiele możliwości na rynku pracy.

Według mnie możliwości są nieograniczone. Ja nie słyszałem, żeby ktoś po informatyce miał problem ze znalezieniem pracy. Utrzymujemy bardzo dobre kontakty z naszymi partnerami, firmami w regionie, z którym próbujemy pracować nad programami studiów. Firmy pomagają nam w realizacji praktyk, a potem nasi studenci często znajdują tam pracę.

Więcej o informatyce w całej rozmowie, którą znajdziecie na wZielonej.pl. Rozmowy z okazji jubileuszu Uniwersytetu Zielonogórskiego jeszcze do piątku w Radiu Index po godzinie 8:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: