UCZELNIA:

Studenci AEGEE uratowali świat przed zagładą!

Przedstawiciele Europejskiego Forum Studentów AEGEE Zielona Góra w nowym składzie działają już miesiąc. Po tym czasie przyszła pora, by ogłosić kalendarz imprez, jakimi w tym roku zajmą się studenci.

A będą to na przykład Zmagania Akademików, Dyktando Uniwersyteckie, czy projekt LTC. Wcześniej jednak wzięli oni udział w szkoleniu, które polegało m.in. na negocjacjach w ekstremalnych warunkach, o czym więcej Prezydent AEGEE Zielona Góra Konrad Sitarski.

Zdążyliśmy uratować świat przed wampirem. Chodzi o warsztat, w którym mieliśmy przyjemność brać udział. Przyjechał do nas kolega z AEGEE Poznań i przeprowadził szkolenie, które polegało na negocjowaniu. Okazało się, że w jaskini w Tatrach przebudził się wampir Gieniu, a my jako obywatele Włoch musimy się do niego dostać jak najszybciej. Dwie grupy miały różne szczegóły. Chodzili oni na negocjacje, aby wydobyć od siebie różne informacje, by podać jak najszybszy termin zabicia tego wampira. Konrad Sitarski, prezydent AEGEE Zielona Góra

Jedną z najważniejszych propozycji studentów jest tzw. LTC, czyli Local Training Course, który pomaga zdobywać wiedzę w zakresie zarządzania projektami, czy pozyskiwania na nie funduszy. Co jeszcze planują studenci z AEGEE? O tym mówi zarządzająca działem PR Izabela Horowska.

Przed sobą mamy kilka dużych projektów. Najbliższym będzie Dyktando Uniwersyteckie. Później będzie miało miejsce szkolenie LTC. Dużym wydarzeniem, które organizujemy są Zmagania Akademików. To dzieje się podczas Bachanaliów, czyli pod koniec maja. Mamy też w planach szkolenie z zarządzania, przy którym pomoże nam wykładowczyni z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W czerwcu będziemy kończyć 20 lat, a w międzyczasie mała niespodzianka. Reszty na razie nie zdradzamy.  Izabela Horowska, dział PR AEGEE Zielona Góra.

Do zielonogórskiego AEGEE można dołączyć w każdą środę w akademiku Rzepicha. Więcej o działalności grupy w całej rozmowie z Konradem Sitarskim i Izabelą Horowską, która poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
X