UCZELNIA:

Środki ostrożności na UZ. Rektor wstrzymał zagraniczne wyjazdy studentów i pracowników

Na informację o pojawieniu się przypadku koronawirusa zareagował też Uniwersytet Zielonogórski. Rektor uczelni, prof. Tadeusz Kuczyński wstrzymał zgody na wyjazdy studentów, doktorantów i pracowników za granicę.

Dotyczy to wyjazdów w rejony szczególnie zagrożone koronawirusem, m.in. do Chin, Hongkongu i północnych Włoch. Władze uczelni zalecają także, aby zrezygnować z wyjazdów prywatnych.

Studenci, doktoranci i pracownicy uczelni mają obowiązek informować o planowanych wyjazdach do państw o podwyższonym ryzyku i terminach powrotu z odbytych już podróży. Kierownicy jednostek organizacyjnych uczelni powinni natomiast podjąć działania informacyjne i organizacyjne, aby zwiększyć bezpieczeństwo na uczelni.

Pracownicy, którzy wrócili z zagranicy, powinni mieć przez 2 tygodnie możliwość wykonywania pracy zdalnej. Powinni wtedy pozostać w domu i w stałym kontakcie z pracodawcą. Osoby, które zauważą u siebie takie objawy, jak gorączka, kaszel czy duszności, muszą zgłosić się do sanepidu albo na oddział zakaźny szpitala.

W przypadku studentów i doktorantów, którzy wrócili z rejonów o podwyższonym ryzyku, należy udzielić im krótkoterminowego urlopu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie uczelni: infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?komunikat-w-sprawie-sarscov-2.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: