UCZELNIA:

Spotkanie z królową nauk i bazami danych na Wydziale Matematyki

Zastosowanie matematyki wiąże się z niemal wszystkimi dziedzinami życia, choćby bezpiecznym korzystaniem z internetu. Kryptografii, która nam to umożliwia, a także bazom danych i tzw. wolnej matematyce będzie poświęcony Math and Data Science Day.

Spotkanie jest kierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Studenci i wykładowcy Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego przybliżą im ofertę studiów i to, z czym wiąże się wybór określonego kierunku. Uczniowie poznają też metody nauczania matematyki, które dają możliwość zabawy i rozwijania matematycznych pasji. Oprócz tego o swojej działalności powie Ośrodek Zastosowań Matematyki i Informatyki.

Zaprezentują się również firmy i instytucje, które mogą zaoferować praktyki lub zatrudnienie przyszłym matematykom. Wydział Matematyki zaprosił m.in. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, firmy Streamsoft i Cinkciarz.pl. Ich pracownicy opowiedzą, jak tworzyć i używać baz danych oraz po co w biznesie analityk danych.

Warto dodać, że inżynieria danych i analiza danych to kierunki studiów oferowane na Wydziale Matematyki. Drugi z nich jest prowadzony w trybie studiów podyplomowych.

Math and Data Science Day odbędzie się 15 listopada od 10:00 do 14:00 na drugim piętrze Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ (budynek A-29, ul. prof. Szafrana 4a). Zapisy na stronie wmie.uz.zgora.pl/rozne/MaDS_Day/2017. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00