SPORT:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Sportowiec 20-lecia UZ: Adrianna Marczewska [WIDEO]

To ostatnia prezentacja w plebiscycie Sportowca 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Numer 11 ma przedstawicielka sportów walki Adrianna Marczewska.

W gronie nominowanych przedstawicieli sportów walki mieliśmy najwięcej. Adrianna Marczewska uprawia boks, choć swoją przygodę ze sportami walki zaczęła od kickboxingu.

Ja zaczęłam pod koniec liceum. Chciałam coś trenować, miałam dużo emocji, których chciałam się pozbyć. Koleżanka z klasy chodziła na kickboxing. Nie byłam na początku do tego przekonana, nawet nie wiedziałam za bardzo, co to jest. Z każdym treningiem pasja się jednak rozwijała.

Marczewska sięgała po brązowy medal Mistrzostw Unii Europejskiej i czterokrotnie po mistrzostwo kraju seniorek. Dlaczego tak bardzo upodobała sobie boks?

Boks to jest klasyka. MMA jest teraz popularne, ale historycznie boksu nie przebije. Boks bywa krwawy, ale jednak bardziej przemawia do kobiet. Ja nie chciałabym startować w MMA. Nie przekonuje mnie to. Rękawice są cienkie, obrażenia są większe. 

Zwycięzcę plebiscytu poznamy w środę podczas uroczystej gali w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Początek wydarzenia w południe.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: