UCZELNIA:

Z Southampton do Zielonej Góry po honorowy doktorat

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowuje się do złotego jubileuszu. Program uroczystości obejmuje m.in. wydarzenie ważne również w skali uczelni – nadanie tytułu doktora honoris causa.

Uhonorowany zostanie prof. Eric Rogers z Uniwersytetu Southampton. Jego badania koncentrują się m.in. na analizie i sterowaniu procesami powtarzalnymi oraz teorii i zastosowaniu sterowania iteracyjnego z uczeniem. Pracuje także nad wykorzystaniem tych działań w chorobie Parkinsona i w rehabilitacji osób po wylewie.

Większą część dorobku zawdzięcza współpracy z grupą naukowców z Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych UZ. Zaowocowała ona wydaniem monografii, ponad 70 artykułów naukowych i ponad 180 artykułów w konferencjach międzynarodowych.

Uroczystość nadania tytułu prof. Ericowi Rogersowi odbędzie się 23 czerwca o godzinie 13:00 w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tym samym wykładowca z Southampton znajdzie się w gronie takich zasłużonych osób, jak astronom Owen Gingerich, matematyk Julian Musielak czy kompozytor Krzysztof Penderecki.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: