UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Socjalne spółdzielnie, biznesplan i OWES na Targach Pracy

Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej również wyszedł do studentów i absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas 15. edycji Targów Pracy. Tam pracownicy OWES mówili m.in. o stworzeniu biznesplanu, czy też dotacjach na otwieranie spółdzielni socjalnych.

Nie wszyscy interesują się pracą w dużych firmach, korporacjach, czy działaniu w biurze. Dla nich również jest wiele ofert, które powinny przypaść im do gustu.

– Jesteśmy tutaj z naszym projektem „rozkręcamy społeczny biznes”. Chcemy pokazać, że spółdzielnia socjalna to nie jest jakiś archaizm, to jest coś, na co jest w tej chwili zapotrzebowanie i moim zdaniem moda. Ktoś, kto na przykład nie chce lub nie potrafi funkcjonować w takim twardym biznesie, nie interesuje go jakaś taka kariera w typowej komercyjnej firmie, sam by sobie też prowadząc własny biznes – nie chciał dawać rady – my mamy taką propozycję. Dla osób, które aktualnie są bez pracy, oddalone od rynku pracy, być może osoby z niepełnosprawnością, które poszukują pracy – to my dla takich osób, mamy takie rozwiązanie w postaci dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy, w ramach spółdzielni socjalnej – mówiła Agata Karchut z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Czym są owe spółdzielnie socjalne? Posłuchajcie sami.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: