UCZELNIA:

Słodkie budowle i wirtualny kiermasz prac – tak studenci UZ szykują się do świąt!

Jak studenci spędzają czas przed świętami? Pomimo tego, że zajęcia odbywają się zdalnie, uczelnia nie rezygnuje z atrakcji, które mogą im umilić naukę na odległość.

Studenci budownictwa czy architektury nieraz wykonywali szkice i makiety różnych budowli. Tym razem jako materiał budowlany mogą wykorzystać… piernik. Nie jest to jednak projekt na zaliczenie, ale dobra zabawa. Konkurs na piernikową konstrukcję odbywa się w czterech kategoriach.

Pierwsza kategoria – „Konstrukcja lukrem wzmocniona” jest przeznaczona dla naszych studentów z kierunku budownictwo. Drugą – „Cud architektury piernikowej” proponujemy studentom architektury. „Sanitarne wariacje” tym razem są dla studentów inżynierii środowiska, a „Kosmiczne instalacje” – dla studentów geoinformatyki i technik satelitarnych. Nie narzucamy, co to będzie – czy zwykłe budynki, czy fragmenty mostów, czy wieże. Jak najbardziej możecie to robić w zespołach – jedna osoba coś przytrzymuje, a w tym czasie zastyga lukier.

Gotowe dzieła należy sfotografować, a zdjęcie przesłać na stronę konkursu w mediach społecznościowych. Wymagane jest też zdjęcie wykonane w trakcie tworzenia budowli. A po wszystkim konstrukcję można oczywiście zjeść. Laureaci konkursu będą znani po 14 grudnia.

Klimat świąt Bożego Narodzenia w swoim stylu wprowadza też Instytut Sztuk Wizualnych. Jeśli szukamy ciekawego prezentu lub dekoracji domu, możemy skorzystać z wirtualnego kiermaszu. W ten sposób docenimy umiejętności studentów, również finansowo.

Prace można zakupić u studentów, kontaktując się z nimi bezpośrednio. Prace wystawiane są w wydarzeniu z kiermaszem. Ich zakres jest różny: ceramika, obrazy, grafika, obrazy, nawet biżuteria. Wybór jest dosyć spory.

Świąteczny kiermasz Instytutu Sztuk Wizualnych zakończy się 18 grudnia.

Zobacz więcej
Back to top button
X