UCZELNIA:

Oni się nie nudzą, wy też nie musicie! Animatorzy kultury – zawodowi ożywiacze

– To są studia ciekawe, dla ludzi, którzy interesują się sztuką, kreatywnych, oryginalnych, ale też dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sztuką – tak o studiach z animacji kultury mówi dr Małgorzata Olejarz. Niezależnie od posiadanego doświadczenia zielonogórskie Mrowisko jest otwarte na wszystkich, którzy chcą kulturowo kształcić się na uczelni. Zachęca zwłaszcza tegorocznych maturzystów.

Animacja kultury to specjalność w ramach kierunku pedagogika na Uniwersytecie Zielonogórskim.

To jest taka specjalność, która jest mocno powiązana z profilami artystycznymi. Na pierwszym stopniu, czyli licencjackim, który może interesować maturzystów, jest powiązana z fotografią lub tańcem. A na drugim stopniu, magisterskim – z teatrem. Także blisko nam do różnych dziedzin sztuki, którą animatorzy mogą wykorzystać do pracy z ludźmi.dr Małgorzata Olejarz

A tej pracy po animacji jest niemało. Absolwenci tej specjalności znajdują zatrudnienie w instytucjach kultury, szkołach, mediach czy organizacjach pozarządowych. Perspektywy zatrudnienia po animacji kultury i promocję specjalności przybliżają dr Małgorzata Olejarz i dr Marek Zadłużny.

dr Małgorzata Olejarz, dr Marek Zadłużny

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00