UCZELNIA:

Ruszył Festiwal Nauki, a wraz z nim – Bieg dla Transplantacji [Festiwal Nauki 2018]

Jest gorąco – za sprawą pogody, grilla, a także gorących serc zawodników charytatywnego Biegu dla Transplantacji. Rozpoczął się właśnie pierwszy dzień Festiwalu Nauki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Centrum wydarzeń jest uczelniany stadion przy ulicy Wyspiańskiego.

Sportowe, naukowe i zdrowotne akcenty imprezy prezentujemy na żywo na antenie Radia Index. Naszym gościem była m.in. Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na stadionie pojawiła się również jako uczestniczka Biegu dla Transplantacji.

Trasa przebiega Parkiem Poetów, czyli obok stadionu na Wyspiańskiego. Są dwie pętle. Niestety (i stety) trasa ma jeden podbieg. Będzie ciężko, ale jest on zadrzewiony, więc powinniśmy dać sobie radę. Na trasie dla biegaczy jest woda. Po przebiegnięciu również czeka na nas woda i jabłka, więc jakoś te siły można zregenerować.Małgorzata Ratajczak-Gulba

W III Biegu dla Transplantacji wystartowało 330 biegaczy. Opłaty startowe będą przeznaczone dla Martyny i Ani – dziewczynek, które mają za sobą przeszczep nerek. Potrzebują funduszy na leki.

Ponownie w biegu zwyciężył Jacek Stadnik. Krośnianin pokonał 6 kilometrów w 22 minuty.

Dobry czas, zwłaszcza że nie chodzi o wynik, ale o sam udział. Wszyscy tutaj są zwycięzcami. Bardzo dużo osób wzięło udział i jestem z tego zadowolony. Dzisiaj na początku starałem się pobiec ekonomicznie. Trochę pozwiedzałem Park Poetów i oderwałem się dopiero na czwartym kilometrze. Dla miłośników biegania to najlepsza trasa, jaka może być. Po prostu wchodzisz do parku i odlatujesz, zapominasz o troskach życia doczesnego. Czerpiesz tyle przyjemności, ile wlezie. Polecam.Jacek Stadnik

Kolejne miejsca na podium zajęli Adam Śledź i Szczepan Kogut. W grupie kobiet najlepszą biegaczką była Anna Rozpądek (dotarła na metę po 28 minutach), a za nią – Urszula Romejko, Anna Maria Płachta i Zuzanna Czudy.

Poniżej rozmowy z uczestnikami zawodów.

Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jacek Stadnik, zwycięzca III Biegu dla Transplantacji

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: