UCZELNIA:

“Rozpoczynacie kolejny etap swojego życia…” Inauguracja już bez papierowych indeksów [ZDJĘCIA]

Gaudeamus Igitur wybrzmiał, rok akademicki 2018/2019 oficjalnie zainaugurowany! W auli UZ nie zabrakło władz samorządu województwa, miasta i uniwersytetu, a przede wszystkim studentów.

Dla pierwszoroczniaków to wyjątkowy dzień. Powitał ich prof. Tadeusz Kuczyński, rektor naszej uczelni, który przypomniał, że wczoraj weszła w życie ustawa 2.0, która sporo zmieni w prawie o szkolnictwie wyższym w naszym kraju. – Najmniej zmian odczują studenci, najwięcej pracownicy zarówno administracyjni, jak i naukowi. Kierowanie uczelnią w całości przechodzi w ręce rektora. Chciałbym jednak podkreślić, że nie planujemy rewolucyjnych zmian.

prof. Tadeusz Kuczyński

– To pierwszy raz, kiedy mogę was powitać, drodzy studenci – mówiła przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ, Dominika Masionek. Zwróciła się również do władz uczelni. Podziękowała im za dotychczasową współpracę i wyraziła nadzieję, że będzie ona kontynuowana.

Dominika Masionek

Ze studentami przywitał się także prezydent Janusz Kubicki, który wyraził zadowolenie z wyboru przez studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, bo to – jak mówi – dobre miejsce do rozwoju.

Janusz Kubicki

Poniżej pozostałe wystąpienia z inauguracji roku akademickiego 2018/2019.

Władysław Dajczak – wojewoda lubuski

Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa lubuskiego

Mirosław Zelisko – w imieniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosława Gowina

Przygotowali: Aleksandra Pietruszewska, MK.

Zdjęcia: Marcin Fijałkowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: