UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Rosyjski na językach, czyli czas na uczelniany konkurs recytatorski poezji rosyjskiej!

Zakład rusycystyki zaprasza na Ogólnouczelniany Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej. Wziąć w nim udział mogą studenci wszystkich kierunków studiów zielonogórskiej uczelni, bez względu na umiejętności porozumiewania się językiem prosto spod Moskwy.

Na stronie zakładu czytamy, że największe szanse na wygraną mają osoby, które po prostu potrafią recytować, czują fonetykę języków obcych, czy też mają talent do podrabiania głosów i naśladowania dźwięków. Celem konkursu jest natomiast popularyzacja poezji rosyjskiej. Zwłaszcza tej współczesnej.

Pokazuje ona pryzmat młodego pokolenia. To jest poezja młodych osób, młodych Rosjan i Rosjanek. Piszących poezję, używających bardzo odważnych środków i tematów. Które pokazują co dzieje się w sercach Rosjan. Wydaje mi się, że jest to też ważne, bo wiekowo są zbliżeni do naszych studentów. 

Łatwo się domyślić, że konkurs odbędzie się w formie wirtualnej. Realne będą jednak nagrody – książki poświęcone tematyce Rosji i jej kultury. Ale spokojnie – będą to publikacje w języku polskim. Na wasze zgłoszenia organizatorzy konkursu czekają do 20 kwietnia.

Kiedy zbliży się już termin konkursu, czyli 11 maja, to wtedy wszyscy zostaną poinformowani o linku. Będzie można w niego wejść, żeby posłuchać, wyrazić swoje opinie na pewno. Kontakt z osobami, które zgłoszą się, będzie na bieżąco ze mną.

Ogólnouczelniany Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej odbędzie się jedenastego maja. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: