UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Rekrutacja na UZ ruszyła, ale na innych zasadach. Jak złożyć dokumenty?

61 kierunków na 13 wydziałach oferuje w tym roku Uniwersytet Zielonogórski. Dla przyszłych studentów przygotowano ponad 7 tysięcy miejsc, w tym ponad 4 tysiące na studiach stacjonarnych. Rekrutacja odbywa się w nieco innej formie niż zazwyczaj, ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią.

Jak podkreślił prof. Wojciech Strzyżewski, rektor-elekt Uniwersytetu Zielonogórskiego, najważniejsze w tym naborze jest bezpieczeństwo kandydatów. Dlatego rekrutacja została wydłużona.

Priorytetem dla nas będzie – oprócz tego, żeby pozyskać jak najlepszych absolwentów szkół średnich – zachowanie bezpieczeństwa w procesie rekrutacji. To jest jeden element. Drugi – rekrutacja będzie nietypowa, bo wydłużona do końca października.

Biuro Rekrutacji przyjmie dokumenty tylko mailowo (rekrutacja@uz.zgora.pl) lub pocztą tradycyjną (adres: Rekrutacja UZ, al.Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra). Dotyczy to również naboru na kierunki, na których zwyczajowo odbywały się egzaminy wstępne.

Na te egzaminy, czyli właściwie cały Wydział Artystyczny oraz Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii – kierunek arteterapia, kandydat zobowiązany jest przed zakończeniem procesu rekrutacyjnego wysłać wymagane pliki w formie PDF-u bądź nagrań wideo.

Termin przesyłania plików mija 17 sierpnia. Tego samego dnia zakończy się elektroniczna rejestracja kandydatów na studia. Pierwsze listy zakwalifikowanych osób pojawią się 20 sierpnia. W razie wolnych miejsc, kolejne nabory będą ogłoszone 31 sierpnia i 28 września. Cały proces rekrutacyjny może więc potrwać do października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: