UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Rekordowe zainteresowanie Dniem Otwartym na UZ

Blisko 1 tys. 700 osób wzięło udział w Dniu Otwartym, który w środę odbył się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Potencjalni przyszli studenci mogli zapoznać się nie tylko z ofertą dydaktyczną, ale też poznać m.in. możliwości działających na uczelni kół naukowych.

Dzień otwarty po pandemicznej przerwie ponownie odbył się w murach uczelni. Do Zielonej Góry przyjechali maturzyści z całego regionu i nie tylko, z czego cieszy się Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji UZ.

Jestem bardzo zadowolona, mam nadzieję, że to widać, bo oczy nam się świecą. Jesteśmy dumni przede wszystkim z frekwencji. Było było blisko 1700 osób. Faktycznie były tłumy. Myślałam, że budynek matematyki jest ogromny, a tu się okazało, że chwilami było ciasno.

Dzień otwarty był mocno promowany w mediach społecznościowych uczelni, co jak mówią przedstawiciele biura promocji, zdało egzamin. Mówi Daria Legieta z Biura Promocji UZ.

Media społecznościowe są teraz klucze, a my teraz chcemy budować teraz swoistą więź ze studentami i wykładowcami. Chcemy, żeby to była taka społeczność akademicka, której efekty pracy będzie można później oglądać.

Biuro Promocji już szykuje kolejne wydarzenia. W planie jest kolejna edycja „Biegu dla Transplantacji”, który odbędzie się na początku czerwca.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00