UCZELNIA:

Pustki na placu przed kampusem B. Grille do rozbiórki i remontu

Grille na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego cieszyły oko, a przede wszystkim miały uprzyjemnić wolny czas studentom. Uczelnia podjęła decyzję, że zostaną rozebrane. Powodem jest zły stan techniczny urządzeń.

Grille okazały się zniszczone do tego stopnia, że ich dalsze użytkowanie jest niemożliwe. Wszystko wskazuje na to, że były używane niezgodnie z przeznaczeniem. Palono na nich np. otwarty ogień.

Trudno tutaj konkretnie wskazać, kto zawinił. Stawiając grille mówiliśmy, że jest to teren otwarty i każdy ma do nich dostęp. Trudno nam więc powiedzieć, że grille zdewastowali studenci.Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Większość konstrukcji została już zdemontowana. Przejdą generalny remont. Koszty poniesie uczelnia.

A jeżeli koszty ponosi uczelnia, to pośrednio ponosimy je wszyscy. To są pieniądze, które mogły zostać wydane w inny sposób, np. na remont akademików. Mam nadzieję, że współpraca z Parlamentem Studenckim, jeśli chodzi o infrastrukturę poza akademikami, przyniesie korzyści i studenci sami zwrócą większą uwagę na to, w jaki sposób ta infrastruktura jest wykorzystywana.Ewa Sapeńko

Władze Uniwersytetu Zielonogórskiego liczą, że podobnego losu nie podzielą grille na kampusie A, które stanęły tam kilkanaście dni temu. Rozważają też zmianę zasad użytkowania urządzeń. Będą w tej sprawie rozmawiać ze studentami.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: