UCZELNIA:

Studenci psychologii uczą się, jak uczyć. Powstało nowe koło naukowe

Studenci psychologii ze specjalności psychologia edukacyjno-wychowawcza na Uniwersytecie Zielonogórskim założyli nowe koło. To świeży pomysł, ponieważ organizacja powstała w zimowym semestrze obecnego roku akademickiego.

Koło Naukowe Psychologii Edukacyjno-Wychowawczej i Psychoterapii ma już za sobą pierwsze spotkanie. Członkowie organizacji chcą poszerzać swoją wiedzę o edukacji i wychowaniu, np. poprzez udział w wykładach i warsztatach oraz własne badania na ten temat.

Myślę, że nasze koło ma za zadanie poszerzyć ofertę studiów, a przede wszystkim specjalizacji edukacyjno-wychowawczej na psychologii. Dotychczas znaleźliśmy trzy obszary na których będziemy działać: warsztaty, wykłady i badania naukowe.Paweł Wontor, Koło Naukowe Psychologii Edukacyjno-Wychowawczej i Psychoterapii

Zajęcia mają być przeznaczone przede wszystkim dla studentów psychologii. Niewykluczone jednak, że będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Opiekunem koła jest dr Anna Mróz.

Zajmuje się praktyką psychologii edukacyjno-wychowawczej. Jest też najbliższa założeniom koła.Paweł Wontor, Koło Naukowe Psychologii Edukacyjno-Wychowawczej i Psychoterapii

W przyszłości członkowie organizacji planują współpracować ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi.

Do koła może zapisać się każdy student. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez grupę na Facebooku lub sekretariat Instytutu Psychologii. Spotkania odbywają się we wtorki o 12:00 w sali P102 na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X