UCZELNIA:

Co przyniosła wizyta Gowina?

Błędów, ale i sukcesów nie brakuje. Jednak na sukcesy trzeba zapracować a błędy naprawić. Tego będą próbować wraz z Jarosławem Gowinem, władze Uniwersytetu Zielonogórskiego i województwa.

Spotkanie okazało się owocne. Jarosław Gowin odpowiedział na zaproszenie Rektora Tadeusza Kuczyńskiego. Tym samym zapoznał się z Uniwersytetem Zielonogórskim.

prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński – Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podstawowym problemem widocznym na naszej uczelni, ale i uniwersytetach innych miast, jest niż demograficzny i walka o każdego studenta.

Jarosław Gowin – Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Sukcesem natomiast jest to, że Polska może znaleźć się w czołówce państw, które będą projektować zmotoryzowany świat na tle energetycznym. Na ten cel państwo i ministerstwo chcą przekazać znaczne sumy.

Jarosław Gowin – Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jednak kolejnym problemem Uniwersytetu Zielonogórskiego jest Wydział Lekarski, o którego lata starały się władze miasta i województwa. Kierunek i wydział utworzono, ale jego zaplecze jest wciąż niedoskonałe. Jarosław Gowin mimo, że teraz nie jest w stanie bezpośrednio pomóc, to w przyszłości prawdopodobnie wesprze uczelnie z pozycji ministra.

Jarosław Gowin – Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Po wizycie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczelnia wie co powinna poprawić względem swojego funkcjonowania i jednocześnie dalszego rozwoju.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: