AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Przygotowania piłkarzy ręcznych AZS UZ do sezonu. „Powinniśmy powalczyć o jak najwyższe cele” [WIDEO]

Co słychać w zespole szczypiornistów PKM Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego po tygodniu przygotowań do sezonu? W drużynie zabraknie m.in. Kacpra Kiersnowskiego i Bartosza Więdłochy, ale są inni.

O treningach mówi Radiu Index trener Ireneusz Łuczak.

Pracujemy na siłowni, na stadionie i w hali. Na razie wszystko przebywa bez żadnych zakłóceń. Spokojnie przygotowujemy się do pierwszych sparingów, które odbędą się w sobotę. Oby tak dalej.

Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy, w zespole nie będzie Huberta Kulińskiego i Karola Skawińskiego. Z Zielonej Góry do Gorzowa przenosi się też Kacper Kiersnowski. I ta informacja zaskoczeniem dla szkoleniowca akademików nie jest, ale przenosiny Bartosza Więdłochy do Świebodzina już tak.

Dziwna dla mnie sytuacja z Bartkiem, który dogadał się ze mną, a później gdzieś tam się dowiaduję, że zmieniła mu się opcja. Uważam, że postąpił trochę nie fair. Kładę to na karb młodego wieku.

Pierwsze sparingi już w ten weekend. Do Zielonej Góry przyjadą zespoły z ligi centralnej – Stal Gorzów, Siódemka-Miedź Legnica i Śląsk Wrocław. Zreformowana I liga ruszy 18 września. O co powalczy w niej AZS?

Cel musimy sobie postawić wysoko. Część mocnych drużyn awansowała i poszła do ligi centralnej. Celem naszym jest powalczenie o pierwsze miejsce w lidze i wywalczenie awansu do ligi centralnej. Dość długo graliśmy w I lidze, zespół jest utrzymany w miarę stabilnie.

Pierwszym ligowym rywalem akademików będzie Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Więcej o przygotowaniach AZS-u w materiale wideo na wZielonej.pl. Tam więcej także o nowych zawodnikach zielonogórskiego zespołu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: