UCZELNIA:

Przezorny (student) zawsze ubezpieczony

Warto takim być, jeśli studiuje się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Składka to nawet niecałe 15 złotych, a może dać wiele korzyści.

Do ubezpieczenia NNW mogą przystąpić studenci studiów dziennych, zaocznych i doktoranckich. Jest ono dobrowolne. Do wyboru – dwie sumy: 20 lub 50 tysięcy złotych. Od nich, a także od terminu wpłaty na konto uczelni, zależy wysokość składki. Jeśli np. student chce się ubezpieczyć w czasie od listopada do końca roku akademickiego, zapłaci 14,70 zł przy wyborze pierwszej opcji, a w przypadku opcji drugiej – 55 zł.

Druga opcja jest szczególnie zalecana studentom Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Zawiera bowiem dodatkowo świadczenie za zachorowanie na AIDS, wirusa HIV oraz WZW typu B i C, ujawnione i zdiagnozowane w okresie ubezpieczenia. Student może się też ubiegać o zwrot udokumentowanych kosztów diagnostyki i profilaktycznego leczenia poekspozycyjnego (czyli po zetknięciu się z wymienionymi wirusami).

W innych przypadkach składki obejmują m.in. zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów leczenia jego następstw i jednorazowe świadczenie w razie braku uszczerbku na zdrowiu.

Składkę należy wpłacić na indywidualne konto studenta. Ochrona ubezpieczeniem obowiązuje przez cały rok akademicki, tj. do 30 września 2018 roku. Szczegóły podano na stronie Działu Spraw Studenckich w zakładce Grupowe ubezpieczenie NNW.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: