UCZELNIA:

Przewodnik po uczelni? Masz do tego prawo! Dni adaptacyjne na Wydziale Prawa UZ

Pierwsze dni na uczelni bywają trudne. Pomylenie sali czy tytułu wykładowcy może zdarzyć się każdemu. Pierwszoroczniakom z Wydziału Prawa i Administracji pomagają ich starsi koledzy i koleżanki. Zielonogórski oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland zorganizował Dni Adaptacyjne.

Studenci nauczą się orientować na wydziale, ale poznają też codzienną pracę prawnika. W programie Dni Adaptacyjnych znalazło się wyjście do sądu i aresztu.

Będziemy mieli wykład prowadzony przez jednego z naszych bardzo zasłużonych członków o tym, co i jak na uniwersytecie. Świetny tytuł wykładu – „Nieznajomość studiów szkodzi”. Postaramy się wytłumaczyć „pierwszakom”, gdzie są jakie sale, co gdzie można załatwić. Będą też informacje o prowadzących. Następnie chcielibyśmy ich zapoznać z tym, co dzieje się poza uczelnią, czyli mamy wyjście na wokandę oraz do aresztu.Kornel Piwowarczyk, prezes ELSA Zielona Góra

Studenci pierwszego roku bywają też nieśmiali i niepewni, jeśli chodzi o aktywność poza nauką. ELSA Zielona Góra pokaże im, że mogą w dobrej atmosferze rozwijać swoje prawnicze zainteresowania.

Pokażemy im, że studia to nie tylko studia, ale też coś więcej. Można się rozwijać, poprzez rozwój na przykład dodatkowych gałęzi prawnych. Jest prawo antydyskryminacyjne, które nie jest tak szeroko omawiane na studiach, a my pokażemy, że też mogą mieć swoje specjalności. To będzie też moment na rekrutację. Będziemy siebie poznawać, integrować, poznawać umiejętności pierwszych roczników i przez to będą one mogły do nas dołączyć. Zobaczymy, w jakim zakresie mogą u nas działać.Natalia Majka, wiceprezes ds. seminariów i konferencji ELSA Zielona Góra

ELSA Zielona Góra zapoznaje studentów i ludzi spoza uczelni również z prawami człowieka i prawami zwierząt. Prowadzi też warsztaty z wystąpień publicznych oraz pomaga znaleźć praktyki prawnicze.

Dni Adaptacyjne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego potrwają do środy, 16 października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: