UCZELNIA:

Przeprowadzka Instytutu Inżynierii Elektrycznej – przed następnym rokiem akademickim

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa przebudowa dawnej stołówki akademickiej. Budynek przy ulicy prof. Szafrana 9 stanie się siedzibą Instytutu Inżynierii Elektrycznej.

Harmonogram prac przedstawiła Małgorzata Stuce, kierownik Działu Inwestycji Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Podpisaliśmy umowę 1 sierpnia. W tym roku jest planowany dach, przebudowa wewnątrz i wykonanie przyłączy. W przyszłym – prace wykończeniowe. Umowa jest zawarta na 12 miesięcy.Małgorzata Stuce, kierownik Działu Inwestycji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Budynek Instytutu Inżynierii Elektrycznej będzie więc gotowy w sierpniu, przed rokiem akademickim 2019/2020. Wewnątrz odnowionego obiektu mają się znaleźć pomieszczenia naukowo-badawcze oraz laboratoria dla pracowników i studentów.

Jednocześnie w trakcie przebudowy powstanie nowy dojazd do budynku. Z tego powodu usunięty będzie szlaban niedaleko siedziby Wydziału Informatyki, zniknie również część miejsc parkingowych.

Adaptacją dawnej stołówki na potrzeby obecnych i przyszłych inżynierów zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlane Da Sa z Zielonej Góry. Remont budynku dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Poniżej mapa z zaznaczonym nowym dojazdem oraz miejsce, skąd zniknie szlaban.

Szlaban i parking z tyłu dawnej stołówki. W trakcie remontu te miejsca znikną. Fot. Aleksandra Pietruszewska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: