UCZELNIA:

Przełomowy rok dla uniwersytetu. Mamy nową ustawę i święto Big Bandu

To będzie szczególna inauguracja. Po pierwsze dlatego, że uczelnia dostosowuje się do nowych przepisów o szkolnictwie wyższym, a po drugie – świętuje następny jubileusz. Już jutro rozpocznie się rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Warto być na inauguracji, by dowiedzieć się, jakie zmiany szykują się na uczelni. Mile widziani są studenci, zwłaszcza pierwszego roku – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik uniwersytetu.

Wchodzi w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Tak zwana Ustawa 2.0, inaczej nazywana również Konstytucją dla Nauki. Co nam przyniesie? Przede wszystkim dużo zmian. Jakich – do końca i konkretnie jeszcze nie wiemy, ponieważ brakuje jeszcze wielu rozporządzeń. Tym bardziej zapraszam. Warto wiedzieć, co nas czeka.Ewa Sapeńko

Przypominamy, że inauguracja roku akademickiego odbędzie się jutro, 2 października o 11:00 w auli uniwersyteckiej przy ulicy Podgórnej 50. Przed nią zostanie odprawiona msza w intencji środowiska akademickiego. Rozpocznie się o godzinie 9:00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca przy ulicy Prostej.

Ważnym elementem uroczystości będzie przemówienie rektora i wykład inauguracyjny.

Wykład inauguracyjny w tym roku również jest wyjątkowy, bo o jazzie. Wygłosi go prof. Jerzy Szymaniuk, bardziej znany jako dyrektor, szef Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Big Band w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Pan profesor opowie w swoim wykładzie właśnie o historii Big Bandu. Wystąpienie nosi tytuł „Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego – XX lat historii jazzu”. Ewa Sapeńko

Za dnia prof. Jerzy Szymaniuk wygłosi wykład, a wieczorem – pokieruje uczelnianym Big Bandem. O 19:00, również w auli UZ, zespół wystąpi z wokalistką jazzową Lorą Szafran.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: