UCZELNIA:

Przełomowy moment w historii uczelni? [20-lecie UZ]

Z okazji jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego od poniedziałku do piątku pojawiają się na antenie Radia Index rozmowy z przedstawicielami naszej uczelni na temat jej funkcjonowania.

We wtorek gościem był prof. Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i finansów, który z zielonogórską uczelnią związany jest od początku swojej akademickiej i naukowej drogi. W Radiu Index pytany był m.in. o przełomowy moment w życiu naszej uczelni.

To było skonsolidowanie środowiska akademickiego, właśnie 20 lat temu. Powstanie Uniwersytetu Zielonogórskiego, połączenie środowiska techniczno-inżynieryjnego, czyli Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, a więc z obszarem nauk humanistycznych, artystycznych, społecznych.

Rok akademicki trwa. Studenci wreszcie wrócili do stacjonarnej nauki. I wyraźnie stęsknili się za murami uczelni, co podkreśla prof. Pieczyński.

Studenci są dobrze zorganizowani, frekwencja jest zaskakująca. Wczoraj miałem 100 procent frekwencji na wykładzie dla pierwszego roku. Jest to budujące.

Z przedstawicielami UZ, będziemy się spotykać w październiku po godzinie 8:20, od poniedziałku do piątku na antenie Radio Index 96 fm i Index TV.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: