UCZELNIA:

Program Bachanaliów: jest muzycznie, sportowo i odjazdowo [Bachanalia 2017]

Już za dwa tygodnie studenci znowu przejmą władzę nad Zieloną Górą. Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się Bachanalia, czyli Dni Kultury Studenckiej. Pomimo nazwy – otwarte również dla mieszkańców.

– To jest święto studentów, czyli studenci prezentują miastu to, co chcą pokazać mieszkańcom. Czy te imprezy będą się cieszyć popularnością, zależy od studentów i mieszkańców. Co roku mamy dwa dni przeznaczone na koncerty. Jeden koncert bardziej pod kątem studentów, drugi jest zaproszeniem dla mieszkańców Zielonej Góry – podkreśla prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich.

W trakcie dni koncertowych jak zawsze zabrzmi muzyka różnych gatunków. 1 czerwca na stadionie przy Wyspiańskiego wystąpi KęKę, zespoły MIG i Enej, a 2 czerwca zaśpiewają O.S.T.R., Natalia Nykiel i Organek. Bilety są dostępne w cenie 5 złotych dla studentów i 20 złotych dla pozostałych osób.

Inne stałe punkty to m.in. parada bachanaliowa, wielkie grillowanie i zjazd na byle czym. Ostatnia z imprez cieszy się popularnością studentów z żyłką konstruktora. Jakie wymagania muszą spełnić ich wehikuły – wyjaśnia Adam Szofer, przedstawiciel Akademickiego Związku Motorowego.

– Każdy pojazd musi być wyposażony w sprawne hamulce, układ kierowniczy, który pozwoli na manewrowanie pojazdem. Nie może być żadnych ostrych krawędzi i wystających przedmiotów. Wymiary pojazdu – około 5 metrów, nie więcej niż samochód osobowy.

Za zabezpieczenie będzie odpowiadać grupa studentów wyznaczona przez AZM.

Sporo nowości przygotował Akademicki Związek Sportowy. Poza tradycyjnym studenckim turniejem piłki nożnej i siatkówki oraz Aqua Show odbędzie się m.in. studencki festiwal sportów siłowych. Zasady wyjaśnia Dawid Piechowiak z Akademickiego Związku Sportowego:

– Będzie to wielobój sprawności fizycznej i motorycznej. Organizator niestety nie przedstawił jeszcze, jakie to będą konkurencje. Z tego, co rozmawiałem na siłowni, szykują się naprawdę duże ciężary.

Tegoroczne Bachanalia odbędą się w dniach 29 maja – 2 czerwca. Poniżej zamieszczamy program.

 

Bachanalia 2017

29 maja – 2 czerwca

PONIEDZIAŁEK 29 MAJA

16:00 VOLLEYBALL STUDENT CUP – Otwarty turniej w piłkę siatkową rozgrywany  w składach mieszanych – powiązanych organizacyjnie (kierunki, wydziały, domy studenta itp.)

organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6

16:00 UZ FACTOR – uniwersytecki odpowiednik popularnego programu telewizyjnego show X-Factor. Pokaż swój talent, baw się dobrze i zdobądź ciekawe nagrody!

organizator: AEGEE Zielona Góra

miejsce: Klub Studencki WySPa

18:00 Wielkie Grillowanie z Klubem X-Demon – W ten błogi czas nieokiełznanej zabawy w iście bachusowym stylu spędźcie z najlepszym klubem w mieście – klubem X-Demon! W poniedziałek zapraszamy na wspólne grillowanie na Campusie B. Moc atrakcji, nagród, kiełbasek i złotej ambrozji za Free! Wszystko czego potrzebujesz tego dnia zapewnimy Ci my. Jedyne czego wymagamy to bachusowe samopoczucie. O demoniczną oprawę muzyczną zadbają nasi Dj-e. Zabierz znajomych i baw się z ekipą z X-Demona już 29 maja! Wstęp wolny Start: 18.00, koniec: 22.00

organizator: X-Demon

miejsce: teren zielony przy campusie B, ul. Wojska Polskiego

18:00 Mecz Pokazowy Gigantoball –
Gigantoball to forma rozrywki studenckiej, popularnej głównie za naszą zachodnią granicą. Tymczasem Bractwo Żółtego Szalika chce zaprezentować tę formę spędzania wolnego czasu studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego!

Organizator: KN Studentów Filmowców “Bractwo Żółtego Szalika”

Miejsce: Teren zielony przy campusie B, ul. Wojska Polskiego

22:00 Bachanaliowa rozgrzewka –
Prosto z Grillowania zawieziemy Cię na demoniczne zrzucanie kalorii. Odjeżdżamy naszym autobusikiem zaraz po 22.00! Autobus będzie odjeżdżał spod akademika Vicewersal. (autobus jest bezpłatny) Pierwszy klubowy wieczór tegorocznych bachanalii. Od 22.00 ziemia w Zielonej Górze zatrzęsie się od waszych bansów na parkiecie. Zapraszamy na oficjalny starter bachanliowy w klubie X-Demon! Studenci całą noc wchodzą za free Reszta: 10 zł Wstęp: +18

organizator: X-Demon

Miejsce: klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

WTOREK 30 MAJA

11:00 III mecz pływacki – Zielona Góra vs Gorzów Wielopolski –
Drużynowe zawody pływackie między akademickimi reprezentacjami Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego! W ubiegłym roku minimalnie lepsi okazali się być goście z północy województwa, w tym roku nasi reprezentanci będą chcieli te zawody na pewno wygrać! Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Organizator: AZS

miejsce: Basen Novita, ul. Wyspiańskiego

13:00 IV UZ Aqua Show –  Aquafitness dla każdego! Impreza przeznaczona max. dla 72 osób!

Organizator: AZS

Miejsce: Basen Novita, ul. Wyspiańskiego

15:00 Bachanaliowy Turniej Piłki Nożnej –
Wydziałowy turniej piłkarski dla studentów UZ! Zespoły tworzą zawodnicy studiujący wyłącznie na jednym wydziale. Przewidziana liczba drużyn – 10!

Organizator: AZS

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

15:00 Zmagania Akademików – W tym roku zgodnie z tematem przewodnim Bachanaliów, Zmagania Akademików odbędą się w stylu GWIEZDNYCH WOJEN!

Organizator: AEGEE Zielona Góra

miejsce: Boisko przy DS. Ziemowit

16:00 Studencki Festiwal Sportów Siłowych –
Nowość w kalendarzu Bachanaliowym! Wielobój sprawności motorycznej – na zawody składa się kilka konkurencji! Sprawdź się!

Organizator: AZS

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

16:30 Bachanaliowy Turniej Tenisa Stołowego

Organizator: AZS

miejsce: Sala przy DS. Ziemowit

17:00 V Mistrzostwa Zielonej Góry we Flanki –
Kolejna edycja Mistrzostw we Flanki! Najbardziej popularna w świecie studenckim gra towarzyska rozgrywana na świeżym powietrzu!

Organizator: Federacja Flanki Zielona Góra

miejsce: Boisko przy DS. Ziemowit

20:00 Bachanaliowy Stand Up –
Są prześmiewczy, czasem absurdalni, ale inteligentni, ich monologi wykraczają po za wszelkie granice tabu, ale jednocześnie często skłaniają do przemyśleń. Dotykają tematów tak codziennych i prozaicznych, że aż pomijanych. Jeden z nich to improwizator, komik, scenarzysta i aktor, drugi to komik… i w sumie to tyle, trzeci z kolei to pół łysy człowiek, którego możecie znać z mówienia tego, czego prawie nie da się zrozumieć, albo z reklam popularnej osiedlowej sieciówki 😉 O kim mowa? Oczywiście o przedstawicielach najlepszej w Polsce grupy komików Stand-up Polska Bachanalia zawsze dają Wam to co najlepsze. Nie mogło zatem zabraknąć na nich tych nazwisk: – Antoni Syrek-Dąbrowski – Sebastian Rejent – Wojtek Fiedorczuk

miejsce: AULA UZ, ul. Podgórna

ŚRODA 31 MAJA

09:00 Odkrywca Falubaz Travel BattleBall CUP 2017

miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego

10:00 V Integracyjny Turniej Boccia Studentów Niepełnosprawnych

Organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6

17:00 XXII Międzywydziałowy Turniej Pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego w koszykówkę

Organizator: AZS

miejsce: Hala UZ, ul. Profesora Szafrana 6

17:30 III Turniej Bachanaliowy o Puchar Dyrektora KU AZS UZ w randze AMWL (brydż)

Organizator: AZS

20:00 Wielka Parada Bachanaliowa – Tego wydarzenia nie może zabraknąć w programie Bachanaliowym! W tym roku Zielną Górę opanują przybysze z dalekiej galaktyki! NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI! Paradę zakończymy na deptaku przekazaniem kluczy do naszego miasta! Następnie zapraszamy na imprezę do Klubu X-Demon!!

Organizator: Parlament Studencki UZ

miejsce: początek – ul. prof. Szafrana (obok Hali UZ), koniec – deptak

21:00 Prisoners Show

organizator: Klub X-Demon

miejsce: Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

CZWARTEK 1 CZERWCA

14:30 Zjazd na Byle Czym

O co tak naprawdę chodzi? Przede wszystkim o dobrą zabawę! A tak dokładnie to chodzi o to, żebyście zebrali paczkę osób chętnych skonstruować jakiś ciekawy pojazd. Jak już znajdziemy chęć, to trzeba zrobić pojazd, który spełnia zasady regulaminu, potem trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystartować może każdy kto ma ukończone 16 lat. Zapraszamy wszystkich: STUDENTÓW, SZKOŁY ŚREDNIE, KLUBY I PUBY, PRZEDSIĘBIORSTWA. Nie liczy się CZAS! Liczy się SHOW! Przebojowość pojazdu i przejazdu!

Organizator: AZM

miejsce: ul. prof. Szafrana, campus A

17:00 KONCERTY – KĘKĘ, MIG, ENEJ

miejsce: Stadion UZ

PIĄTEK 2 CZERWCA

16:00 Bachanaliowy mecz integracyjny – Sekcja unihokeja UZ zmierzy się w integracyjnym meczu z reprezentacją z Poznania!

Organizator: AZS

miejsce:  Hala UZ, ul. prof. Szafrana 6

17:00 KONCERTY – ORGANEK, O.S.T.R., NATALIA NYKIEL

miejsce: Stadion UZ

21:00 Demonalia –  koncert zespołu Piękni i Młodzi

Organizator: Klub X-Demon

miejsce: Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

 

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: