UCZELNIA:

Prof. Wojciech Strzyżewski nowym rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przeszedł drogę od studenta do rektora i to wszystko w Zielonej Górze. Prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski będzie rządził Uniwersytetem Zielonogórskim. – Jestem świadomy wielkiej odpowiedzialności, ta funkcja nakłada zupełnie nowe obowiązki – powiedział tuż po ogłoszeniu decyzji przez Radę Uczelni.

Prof. Strzyżewski był jedynym kandydatem na rektora. W głosowaniu Kolegium Elektorów, spośród 130 głosów 121 było za, 2 przeciw i 7 wstrzymujących się.

Teraz odpowiedzialność będzie nie za część, a za całość uczelni. Uniwersytet Zielonogórski to największa firma w województwie. Odpowiedzialność naprawdę będzie wielka. Mam nadzieję, że działania, które podejmę spowodują, że uczelnia będzie rozwijać się w tym kierunku, w którym wszyscy będą chcieli.prof. Wojciech Strzyżewski

Parametryzacja wszystkich dyscyplin uczelni to jeden z głównych celów nowego rektora, który formalnie tę funkcję zacznie sprawować od 1 września. Prof. Strzyżewski jest rodowitym zielonogórzaninem. Na uczelni przeszedł drogę od studenta do najważniejszej funkcji.

Żaden student nie myśli o tym, że zostanie dziekanem czy rektorem. Z dziekanem się spotyka, jak go skreślają z listy, a z rektorem, jak kończy studia z wyróżnieniem. O tym podczas studiowania się nie myśli. Studia to przygoda, którą każdemu polecam. Zarówno intelektualna, jak i towarzyska.prof. Wojciech Strzyżewski

Nowy rektor ma 60 lat, jest historykiem i profesorem nauk humanistycznych. Dotychczas pełnił funkcję prorektora ds. studenckich. W przeszłości był dziekanem Wydziału Humanistycznego. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych. Zastąpi na stanowisku prof. Tadeusza Kuczyńskiego, który uczelnią rządził przez dwie kadencje.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: