UCZELNIA:

Prof. Będziński z nagrodą ministra

Nagroda ministra edukacji i nauki dla wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prof. Roman Będziński z Katedry Inżynierii Biomedycznej Instytutu Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej UZ znalazł się na liście laureatów za całokształt dorobku naukowego.

W ciągu 56 lat pracy naukowej prof. Będziński opublikował łącznie ponad 400 prac. Jest autorytetem w dziedzinie inżynierii biomedycznej i biomechanice inżynierskiej, a także inicjatorem uruchomienia w Polsce kierunku kształcenia inżynieria biomedyczna. Z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego jest związany od 9 lat.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki są przyznawane w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W 2020 r. do ministerstwa wpłynęły 124 wnioski o przyznanie nagród, z czego do oceny merytorycznej zespołu doradczego zostało zakwalifikowanych 111. Minister Edukacji i Nauki przyznał 74 nagrody, w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: