UCZELNIA:

Preludium do owocnych badań dla UZ. Granty naukowe rozdane

Posypały się granty dla badaczy z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM prowadzonych przez Narodowe Centrum Nauki, środki finansowe otrzymali m.in. przedstawiciele Instytutu Psychologii.

Granty z konkursu PRELUDIUM 13 uzyskało dwoje asystentów Instytutu: Magdalena Kolańska i Tomasz Misiuro. Badaczce przyznano dofinansowanie z panelu „Jednostka, instytucje, rynki” na realizację projektu „Rola marek w budowaniu koncepcji siebie adolescentów”. Tomasz Misiuro uzyskał natomiast dotację na pracę w ramach panelu „Człowiek i życie społeczne”. Kwoty dofinansowania wynoszą kolejno 97 106 i 117 720 złotych.

Oba granty przyznano na okres 24 miesięcy. Projekty doktorskie łączy również to, że powstają pod kierunkiem prof. Olega Gorbaniuka.

Laureatką konkursu grantowego PRELUDIUM jest także doktorantka Instytutu Historii, Monika Kaczmarek. Jej projekt dotyczy ceramiki funeralnej z IV i III w. p.n.e. Na prowadzenie działania doktorantka uzyskała ponad 75 tysięcy złotych.

Oprócz tego fundusze od NCN otrzymała dr Agnieszka Słowikowska, do niedawna reprezentantka Wydziału Fizyki i Astronomii UZ. Obecnie pracuje w Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzi badania związane z gwiazdami neutronowymi, na co trafi ponad 900 tysięcy złotych z konkursu OPUS 13.

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: