UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Pracownik UZ laureatem “Misji Polarnej 2021″[Kwadrans Akademicki]

Czy marzą się Wam wyprawy do najdalszych zakątków Ziemi? Lubicie chłodne klimaty, a gorące miesiące lata chcielibyście spędzić na Arktyce? Jeśli tak, to warto wykorzystać szansę i wystartować w konkursie “Misja Polarna” organizowanym przez Edu Arctic.Pl i Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Trzeba tylko zgłosić swój innowacyjny pomysł lub streszczenie artykułu naukowego. Laureatem tegorocznej edycji jest Konrad Opaliński z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Już wkrótce zobaczy białe niedźwiedzie.

Konrad Opaliński z Instytutu Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych już za kilka miesięcy wyjedzie do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, gdzie będzie realizował swój projekt: Wpływ izolacji oraz monotonii na funkcjonowanie procesów poznawczych.

Gość “Kwadransa Akademickiego” , który jest laureatem II edycji konkursu “Misja Polarna 2021”będzie prowadził obserwacje zachowań pracowników Stacji Polarnej, tzw. “zimowników“.

Celem badań jest sprawdzenie jak radzą sobie ludzie w warunkach monotonii otoczenia i długotrwałej izolacji. Jak funkcjonuje mózg, procesy pamięci, uwagi oraz orientacji przestrzennej.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu “Kwadrans Akademicki”, który jest dostępny na radiowym facebooku.

Program Kwadrans Akademicki w każdy czwartek po godzinie 14:00, na radiowej antenie 96fm i Facebooku Radia Index.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00