MUZYKA:UCZELNIA:

Pozytywna jesień z Mozartem, Rossinim i Uniwersytetem Zielonogórskim

Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores” i Uniwersytet Zielonogórski zapraszają na występ z serii Koncertów Uniwersyteckich. W jesienny nastrój wprowadzi nas muzyka Haendla, Mozarta i Rossiniego.

W jesiennym koncercie wystąpi sopranistka Sylwia Olszyńska. Będą jej towarzyszyć Stanisław Stanicki i Michał Kocot. Pierwszy muzyk zagra na wiolonczeli barokowej. Zaskoczeniem może być instrument drugiego wykonawcy – pozytyw. To małe, przenośne organy, kiedyś używane głównie w kościołach i kaplicach.

Nawiązaniem do muzyki organowej będzie także wykład „Życie i działalność organmistrza Samuela Gottloba Meinerta w zarysie”. Przed koncertem wygłosi go dr Małgorzata Zuchowicz.

Meinert jest znany głównie jako konstruktor organów na potrzeby parafii ewangelickiej w Świdnicy. Dziś instrument znajduje się na wyposażeniu tamtejszego katolickiego kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

Koncert odbędzie się 12 listopada o 17:00 w auli rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bilety normalne w cenie 20 złotych i ulgowe za 10 złotych będą dostępne przed koncertem.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: