UCZELNIA:

Poznajcie bliżej nową Dziekan Wydziału Prawa i Administracji

– Przez 25 lat byłam w Poznaniu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i gdy dostałam propozycję z Zielonej Góry mocno się zastanawiałam – przyznała prof. Hanna Paluszkiewicz, nowa Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Prof. Paluszkiewicz zastąpiła na tym stanowisku zmarłego na początku roku prof. Bogusława Banaszaka. Decyzja elektorów była jednogłośna.

Bardzo mnie cieszy bardzo mocny mandat, jaki uzyskałam od kolegium elektorskiego, bo wszyscy byli obecni i wszyscy poparli mnie. Głosowanie było bardzo dobrze. Mówię o tym, że bo to istotny sygnał, że jestem postrzegana jako osoba, która da radę. Mam nadzieję, że będę w stanie pociągnąć pracę tego wydziału z całą społecznością akademicką i przede wszystkim ze studentami.prof. Hanna Paluszkiewicz

I właśnie jednym z głównych punktów programu wyborczego prof. Paluszkiewicz było przyciągnięcie jak największej rzeszy studentów do Zielonej Góry i stałe budowanie marki wydziału.

Bodaj drugim punktem było to, żeby zbudować wydział jako markę liczącą się w świecie prawniczym, pośród innych wydziałów prawa. Myślę, że ilość życzeń, która popłynęła od dziekanów wydziałów prawa z całej Polski jest dla nas sygnałem, że zostaliśmy zauważeni, że chcą z nami współpracować. Zostały już podjęte pierwsze działania i myślę, że będzie to z korzyścią dla nas.prof. Hanna Paluszkiewicz

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji sporą część swojej naukowej kariery spędziła w Poznaniu, gdzie pracowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Propozycja z Zielonej Góry okazała się na tyle kusząca, że postanowiła podjąć wyzwanie.

Była pracownikiem naukowym przez 25 lat na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza i przyznam się, że zastanawiałam się, właśnie dlatego, Propozycja wiązała się z dokonaniem czegoś nowego była kusząca. Nie tylko dla mnie. Przyszli do nas koledzy z różnych stron Polski, którzy mają różne doświadczenia. To dla nas ogromna wartość.prof. Hanna Paluszkiewicz

Dodajmy, że Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego istnieje od 2014 r. Prof. Paluszkiewicz jest jego drugim dziekanem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: