UCZELNIA:

Pomoc w Internecie

Do tej pory pojawiło się kilkanaście pytań, ale jak wyjaśnia Gracjana Pawlak, pedagog i pracownik fundacji, zainteresowanie ze strony młodzieży jest coraz większe. – Nadążamy z odpowiadaniem, ale pytań jest coraz więcej. Można je wysyłać anonimowo.

Jak zdradziła nam przedstawicielka fundacji Bezpieczne Miasto, tematy rozmów dotyczą najczęściej problemów miłosnych, przemocy w rodzinie czy nawet przemocy na tle seksualnym. – W naszym mieście jest komu pomagać, a młodzież często boi się pójść do kogoś z problemem – powiedziała pedagog. Dlatego właśnie Internet jest tak ważnym narzędziem pracy. – Wybraliśmy Internet, bo za jago pomocą łatwiej docierać do młodych ludzi. Gdy potrzebują pomocy, wolą zwrócić się do przyjaciół albo szukać w Internecie. Dlatego tam zaistnieliśmy – wyjaśnia Gracjana Pawlak.

Program, finansowany przez Urząd Miasta w Zielonej Górze, będzie prowadzony do końca roku. Jeżeli zielonogórski magistrat nie zdecyduje się na przedłużenie działalności, pracownicy centrum postarają się o inne źródło finansowania. Pytania do specjalistów fundacji możecie kierować za pośrednictwem strony www.konsultacje.zgora.pl.
 

 

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00