UCZELNIA:

Policja na uniwersytecie. Po to, by znaleźć chętnych do pracy

Nie tylko praktykami w szpitalu uniwersyteckie Biuro Karier przyciąga do siebie studentów. Może ktoś woli pracę w policji? Predyspozycje fizyczne i psychiczne można będzie sprawdzić w ramach „Akademii Policyjnej”.

Będzie to dzień otwarty lubuskiej policji na Uniwersytecie Zielonogórskim. A na nim – pokaz pojazdów, pracy grupy antyterrorystycznej czy wykład technika kryminologa.

Zostaną zorganizowane stoiska informacyjne dotyczące rekrutacji w policji oraz prewencji kryminalnej. Będą pokazy tresury psów policyjnych, działań grupy antyterrorystycznej, pokaz sprzętu policyjnego. Będą przeprowadzone wykłady, np. bardzo ciekawy wykład „Lubuskie sprawy z archiwum X”.Lilia Smoła, kierownik Biura Karier

Nabór do policji jest wieloetapowy. Obejmuje m.in. test psychologiczny i test sprawności fizycznej. Dlatego w programie wydarzenia pojawiły się też warsztaty z psychologiem i ćwiczenia na sali gimnastycznej. Na te drugie zajęcia obowiązuje strój sportowy.

Są studenci zainteresowani pracą w policji albo tacy, którzy chcą sprawdzić się w teście sprawności fizycznej. Chcielibyśmy im to umożliwić. Będzie można to zrobić w sali gimnastycznej przy ulicy Prostej.Lilia Smoła

„Akademia Policyjna” na uniwersytecie pojawi się 11 kwietnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: