UCZELNIA:

Połącz naukę z zabawą! Przed nami kolejna Noc Biologów

Laboratoria kryminalistyczne, świat oczami zwierząt, czy wieczór w Ogrodzie Botanicznym. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników kolejnej Nocy Biologów m.in. na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Noc Biologów to inicjatywa promująca wiedzę biologiczną w formie popularnonaukowej. Jej organizatorami są wszystkie Wydziały Nauk Biologicznych uniwersytetów w Polsce. W Zielonej Górze odbędzie się m.in. w Centrum Przyrodniczym i na Uniwersytecie Zielonogórskim. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest “Biologia dla zdrowia”. A o jej celach mówi prof. Katarzyna Baldy-Chudzik, kierownik Katedry Mikrobiologii i Genetyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ma ona na celu przybliżenie osobom z zewnątrz, odwiedzającym, uczestnikom tych warsztatów i laboratoriów bioróżnorodności świata biologii, począwszy od poziomu populacyjnego, czyli zróżnicowania organizmów, poprzez ich budowę, skończywszy na poziomie molekularnym.prof. Katarzyna Baldy-Chudzik

Nie będą to jednak wyłącznie zajęcia teoretyczne, każdy znajdzie coś dla siebie, a oferta jak zwykle jest bogata dodaje profesor.

Uczestnicy tych zajęć będą mogli samodzielnie dokonywać obserwacji np. za pomocą lupy, co jest najprostsze. Będzie możliwość wykonywania prostych eksperymentów takich jak biotechnologia w kuchni. To jest taka zabawa w naukowca, przedstawienie świata molekularnego w celu wzbudzenia zainteresowania. prof. Katarzyna Baldy-Chudzik

Szczegółowo o laboratoriach, a także warsztatach podczas tegorocznej Nocy Biologów posłuchacie poniżej. Noc Biologów już w ten piątek, 11 stycznia.

Zobacz więcej
Back to top button
X