UCZELNIA:

Pokazują, jak się uczyć i walczyć z depresją. Poznajcie studentów i absolwentów psychologii! [UZ Nawigator]

Kół naukowych i organizacji studenckich na Uniwersytecie Zielonogórskim jest naprawdę sporo. Z początkiem roku akademickiego przypominają studentom o swojej działalności. Powstają również nowe organizacje. Zaledwie rok ma zielonogórski oddział Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.

Zadaniem zrzeszonych w nim osób jest promowanie różnych dziedzin psychologii. Studenci organizują rozmaite konferencje, spotkania i zapraszają na nie ekspertów.

Prowadzimy tutaj szeroką działalność odnośnie do organizacji wydarzeń. Uczymy się nabierać umiejętności, które przydadzą nam się przy organizacji jakiegoś większego wydarzenia czy spotkania. Mamy także możliwość samemu wychodzić z inicjatywą, jaki temat chcielibyśmy poruszyć. W kwietniu tego roku mieliśmy okazję organizować konferencję dotyczącą depresji. To było nasze pierwsze tak duże wydarzenie, ale też bardzo huczne, bo przybyło na nie ponad 300 osób, czego się nie spodziewaliśmy.Wiktoria Urjasz, sekretarz zielonogórskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

Członkowie stowarzyszenia są także organizatorami Dnia Neuropsychologii. To warsztaty oraz wykład na temat tego, jak funkcjonuje umysł w procesie uczenia się.

Do końca października trwa rekrutacja nowych osób, które chcą zajmować się popularyzacją psychologii. Poczynania organizacji można śledzić na stronie „PSSiAP Zielona Góra” na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: