AZS:UCZELNIA:

Po majówce Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. UZ będzie miał swojego reprezentanta

W dniach 7-8 maja w Supraślu na Podlasiu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Uniwersytet Zielonogórski będzie reprezentował Jakub Wawrzykowski, student wychowania fizycznego.

Biegacz był gościem Szatni Akademików. W Radiu Index mówił o tym, z jakimi nadziejami uda się na swój debiutancki start w tych zawodach.

Pojadę powalczyć, generalnie o pierwszą dziesiątkę, może dwudziestkę. To będzie mój debiut w biegu przełajowym i to jeszcze reprezentując Uniwersytet Zielonogórski. Spodziewam się czołówki polskich biegaczy i mocnego tempa biegu.

Wawrzykowski to podopieczny trenera Ryszarda Biesiady, wychowanek Astry Nowa Sól. W programie mówił także o specyfice biegów przełajowych.

Biegi przełajowe mają ciężką specyfikę. Trzeba trenować dużo siły biegowej i trzeba dawać lekkie kroki na górkach i “puszczać się” ze zbiegów. Trzeba uważać na korzenie i piasek.

Szatnia Akademików na wZielonej.pl. W programie o modzie na bieganie, którą dodatkowo spotęgowała pandemia koronawirusa. Audycja poświęcona sportowcom związanym z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego w środy o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
X