UCZELNIA:

Pasjonaci gry i śpiewu – sprawdźcie swoje zdolności w Instytucie Muzyki UZ!

Wkrótce rozpoczną się konsultacje dla kandydatów na studia

Poza kierunkami humanistycznymi czy technicznymi Uniwersytet Zielonogórski oferuje również te muzyczne. To specyficzne studia, ponieważ jednym z etapów naboru jest egzamin, na którym sprawdzany jest np. słuch muzyczny i poczucie rytmu. Aby przekonać się, czy to na pewno studia dla nas, nie musimy jednak czekać do letniej rekrutacji.

Od połowy marca, w każdy wtorek Instytut Muzyki UZ zorganizuje otwarte konsultacje dla kandydatów. Będą odbywać się od godziny 12:00.

Mamy otwarte drzwi dla każdego, indywidualnego nawet kandydata. Można mieć konsultacje z instrumentu, czyli podejść na przykład do nauczyciela fortepianu, sprawdzić, czy to co potrafię, jest odpowiednie, czy chciałbym jeszcze skonsultować swoje umiejętności. Będziemy mieć też regularne zajęcia, od 12:00 do 13:15, z tego, co jest bardzo istotne podczas samego egzaminu – kształcenia słuchu, czytania nut głosem, zasad muzyki.prof. Barbara Literska, dziekan Wydziału Artystycznego UZ

Konsultacje poprowadzą wykładowcy, którzy kształcą studentów na kierunkach muzycznych.

Jeżeli będą państwo chcieli konsultacje z fortepianu, to traficie do pana Wojciecha Pruszyńskiego. A jeżeli ze śpiewu, to do pani Pauliny Gołębiowskiej, jeżeli chodzi o jazz. Jeżeli chodzi o kształcenie słuchu – do pani asystent Żanety Kicińskiej, która prowadzi taki przedmiot w ramach regularnych zajęć ze studentami.prof. Barbara Literska

Aby skorzystać z zajęć, należy najpierw zgłosić się do sekretariatu Instytutu Muzyki przy ulicy prof. Szafrana 15. Przypomnijmy, że w ofercie Uniwersytetu Zielonogórskiego znajdują się dwa kierunki związane z muzyką: jazz i muzyka estradowa oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Zobacz więcej
Back to top button
X