UCZELNIA:

Pasja, która może być pracą. Biznes Społeczny na OTK

– Ideą jest pokazanie studentom, że mogą realizować swoje pasje zawodowe poprzez biznes społeczny – mówi Agata Fogel, animator OWES. W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Uniwersytecie Zielonogórskim jak można rozkręcić biznes społeczny.

Zdaniem organizatorów spotkania, przedstawicieli Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej u studentów dominuje niewiedza. Biznes społeczny można prowadzić w różnych formach. Można być własnym szefem, zatrudniać innych, współpracować z innymi firmami, ale przede wszystkim realizować swoje pasje. Karolina Michalczak to szefowa stowarzyszenia Zielono Góro Zacznij Biegać. Przekształciła je w przedsiębiorstwo społeczne i rozszerzyła działalność tworząc pracownię kulinarną.

Jako biegacze staramy się zdrowo odżywiać. Musimy zwracać uwagę na to, co jemy. Pomimo dużo większej świadomości jest z problem z dostępem. Część jest wegetarianami, weganami, część odżywia się normalnie. Każdy jest z nas zabiegany, nie mamy wiele czasu. Chcemy pomóc, przygotowywać dla naszych biegaczy, mieszkańców Zielonej Góry zdrowe jedzenie: batony, przekąski, ciasta, w których się specjalizujemy. To po części nasza pasja.Karolina Michalczak, Zielona Góro Zacznij Biegać

Studenci z każdego kierunku i na różnym etapie nauki mogą wziąć sprawy w swoje ręce i założyć biznes społeczny. Organizatorzy warsztatów postarają się uświadomić studentów, jak ich pasje spożytkować w społecznym biznesie.

Pokażemy formy tych przedsiębiorstw społecznych. Z jednej strony stowarzyszenia czy fundacje nastawione bardziej na aspekt społeczny z działalnością gospodarczą, a także spółdzielnie socjalne bardziej nastawione na działalność gospodarczą, ale mające też aspekt społeczny. Przybliżymy te formy. Powiemy o dodatkowych źródłach finansowania, niemożliwych dla klasycznego przedsiębiorcy.Agata Fogel, animator OWES

Warsztaty zatytułowane „SpoBiz – czyli pomysł na nietypowy biznes” rozpoczną się w środę 18 października o 13:15 w Sali 103R w budynku A-17 na Kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zapisów można dokonać na stronie Biura Karier naszej uczelni.

Zobacz więcej
Back to top button
X