UCZELNIA:WINOBRANIE

Ostatnie dni rekrutacji na Uniwersytet Zielonogórski. Może na w-f?

Jeszcze tylko do 15 września na Uniwersytecie Zielonogórskim trwa rejestracja elektroniczna niemal na wszystkie kierunki na stacjonarnych studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich (z wyjątkiem kierunku lekarskiego).

Jest to szansa dla uczniów, którzy dzisiaj otrzymali wyniki poprawkowych matur. Wolne miejsca są na wychowaniu fizycznym. Do studiowania tego kierunku zachęca dr Bartłomiej Hes z Katedry Sportu, Turystyki i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jest to kierunek dla osób, które interesują się sportem, zdrowym stylem życia. To idealny kierunek dla czynnych sportowców. Wśród absolwentów mamy bardzo utytułowanych zawodników, ale nie tylko dla nich są te studia. Po naszych studiach ma się uprawnienia do pracy w szkole jako nauczyciel w-f. Nasi absolwenci zdobywają zatrudnienie w różnych placówkach edukacyjnych, sportowych, w ogólnie pojętej edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.

Przedstawiciel uczelni przekonuje, że to dobry kierunek dla sportowców, którzy chcą łączyć naukę z uprawianiem sportu.

Obecnie Uniwersytet Zielonogórski wstąpił do projektu ministerialnego, który wspiera właśnie czynnych sportowców. Można dzięki temu godzić karierę sportową z nauką. Ten program polega na dofinansowaniu dodatkowych, indywidualnych zajęć dla sportowców.

Cała rozmowa z Bartłomiejem Hesem na wZielonej.pl, zaś więcej o rekrutacji na stronie rekrutacja.uz.zgora.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: