UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Ostatnia szansa na udział w Biennale Zielona Góra! Wystawa – m.in. w bibliotece UZ

Dla tych, którzy nie widzieli jeszcze wystaw sztuki współczesnej w ramach Biennale Zielona Góra, to ostatni dzwonek. Dzisiaj, dzień przed zamknięciem muzeów i galerii sztuki, możemy jeszcze zobaczyć ekspozycje z cyklu „Wracając do przyszłości”.

Przygotowania do Biennale Zielona Góra zajęły artystom wiele czasu. Całe wydarzenie miało być nawiązaniem do poprzednich przeglądów sztuki – Wystaw i Sympozjów Złotego Grona z oraz Biennale Sztuki Nowej. Obostrzenia z powodu epidemii sprawiły, że impreza została skrócona.

Szczerze mówiąc, cała ta sytuacja mocno dotyka nie tylko mnie, ale chyba wszystkich ludzi, którzy pracują w obszarze kultury. Często bardzo intensywnie produkowane spektakle, wystawy, różnego rodzaju inne rzeczy, nie będą mogły do końca trwać tak, jak zamierzaliśmy. Wystawy Biennale Zielona Góra miały trwać do końca listopada, przez cały miesiąc. Niestety z uwagi na wiadomo co, musimy je skrócić.

Wystawy, które zostały otwarte wcześniej, można oglądać m.in. w Muzeum Ziemi Lubuskiej, galerii Biblioteki Uniwersyteckiej i oczywiście w galerii BWA. To np. instalacje artystyczne, które wykonali absolwenci i wykładowcy Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W bibliotece ma miejsce wystawa „Naprawa duszy, naprawa ciała”, w której biorą udział artystki: Magdalena Gryska, Izabela Gustowska czy Joanna Imielska. Wszystkie są profesorkami na uczelniach artystycznych. Bardzo istotną kwestią w tej wystawie jest kobieca perspektywa. To jest też bardzo ciekawa wystawa w kontekście naszej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wydaje mi się, że warto jeszcze poświęcić parę chwil na to, żeby tam dotrzeć.

W późniejszym czasie prace artystów obejrzymy wirtualnie, w mediach społecznościowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X