UCZELNIA:

Olimpijskie zmagania z matematyką, ekonomią i wiedzą o świecie – okręgowy etap Olimpiady Statystycznej

Nadszedł sezon na zmagania młodzieży w olimpiadach przedmiotowych. Uczniowie szkół średnich mają szansę zdobyć indeks na wymarzone studia, a co równie ważne, poszerzyć wiedzę z dziedzin, którymi się interesują. Na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego startowali w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej.

W zmaganiach uczestniczyło 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego. Rozwiązywali zadania, które sprawdzały np. ich umiejętności korzystania ze źródeł i narzędzi analizy statystycznej oraz interpretacji danych.

To są zadania testowe, podzielone na dwie części. Jedna jest bardziej testowa, druga – troszkę bardziej analityczna. Zadania najróżniejsze, związane z wiedzą o świecie. Sporo w tym matematyki, trochę wiedzy o statystyce, systemie prowadzenia badań statystycznych. Dlatego ta olimpiada jest interdyscyplinarna.Krystyna Motyl, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Statystycznej

Zadania nie sprawiły młodzieży większej trudności:

Olimpiada Statystyczna jest stosunkowo młodym konkursem – odbywa się po raz trzeci. Organizatorzy etapu okręgowego w Zielonej Górze liczą na to, że lubuskim uczniom uda się uzyskać dobre wyniki, podobnie jak rok temu. – Najbardziej jestem zadowolona z poprzedniego roku, dlatego że nasz uczestnik, zwycięzca etapu okręgowego, uzyskał piąty rezultat w kraju – wspomniała Krystyna Motyl.

Do ostatniej, ogólnopolskiej części olimpiady zakwalifikują się minimum 3 osoby z najlepszym wynikiem z etapu okręgowego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: