UCZELNIA:

Oj będzie bal! WIEA świętuje złoty jubileusz!

Pół wieku to w historii niewielki odcinek, ale w historii rozwoju technologicznego to niemal wieczność. Od Wydziału Elektrycznego do Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, to długa droga, o której będzie mowa przy okazji jubileuszu.

23 czerwca odbędą się oficjalne uroczystości związane z 50-leciem Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wydział to ludzie. Chcielibyśmy się pochwalić tym, jakie osiągnięcia mamy, co udało się przez 50-lat zrobić. Chcielibyśmy też integrować naszą społeczność. Absolwenci naszego wydziału to tak naprawdę trzon naszego przemysłu lokalnego. Można ich spotkać w wielu miejscach. Chcielibyśmy być miejscem do ich integracji, gdzie mogliby się spotkać raz na jakiś czas – tłumaczy dr Tomasz Gratkowski, prodziekan ds. rozwoju na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

Uroczystości rozpoczną się w Rektoracie przy ul. Licealnej o godz. 10:00. Tytuł doktora honoris causa otrzyma prof. Eric Rogers z Uniwersytetu w Southampton. Od 13:00 do 16:00 w budynku dydaktycznym A-2 przy ul. Prof. Szafrana 2 odbędą się tzw. „drzwi otwarte” dla absolwentów wydziału. Będzie to okazja do zobaczenia, jaką drogę przemierzył dawny Wydział Elektryczny, a obecnie Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.

Czas płynie i my się cały czas rozwijamy. To widać po osiągnięciach naszego wydziału. Chcemy się nimi pochwalić. Przez te lata udało nam się zbudować bardzo fajny zespół, który przyczynia się do tego, że wydział się rozwija. Mamy kolejne możliwości habilitowania. Ostatnio uzyskaliśmy prawo do habilitowania z automatyki i robotyki, wcześniej elektrotechnika. Tu też mamy prawo do habilitowania.

Zwieńczeniem będzie bal absolwenta, który w hali sportowej przy ul. Prof. Szafrana rozpocznie się o 19:00. 23 czerwca, to najkrótsza noc w roku, ale ma być niezapomniana, wszak będzie to noc wielu wspomnień. Spotkają się koledzy ze studiów, którzy nie widzieli się przez lata, a dziś pracują w różnych zakątkach świata. Dr T. Gratkowski przypomina, że absolwenci WIEA nie narzekają na brak pracy.

Myślę, że są rozchwytywani na rynku. Na pewno dla wszystkich osób, które byłyby w przyszłości może również studiowaniem zachęcamy również do odwiedzenia naszej siedziby wydziału. Do tego jest ten dzień otwarty. Zapraszamy wszystkich. W ramach naszych obchodów wydajemy publikację. Chcemy ją zrobić w formie graficznej, chcemy pokazać historię w świeższej, nowszej wersji. Jesteśmy w trakcie druku – dodaje dr Gratkowski.

Więcej informacji znajdziecie na specjalnej stronie internetowej, poświęconej jubileuszowi www.50latwiea.uz.zgora.pl

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: