UCZELNIA:

Oddział antyterrorystyczny, zespół psychologów czy prewencja? Policja szuka kandydatów!

Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do piątku studenci będą mogli dowiedzieć się, jakich specjalistów i w których branżach poszukują lokalni pracodawcy. Wydarzenie jest również zachętą do tego, by zainteresować się pracą w służbach mundurowych. Po raz drugi na uczelni odbędzie się bowiem dzień otwarty z lubuską policją.

Na spotkanie zaprasza Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zapraszamy na nasze wykłady i pokazy – pokaz sprzętu, umundurowania, tresury psów, oczywiście także pokaz antyterrorystyczny. Będzie również możliwość oznakowania roweru. Zapraszamy też na warsztaty z policyjnym psychologiem. Będzie możliwość dowiedzenia się, jak wygląda rekrutacja do policji, jakie warunki trzeba spełnić.Małgorzata Barska

Dodatkowo w hali sportowej przygotowany będzie tor sprawnościowy. Na nim swoją kondycję fizyczną przetestują ci, którzy myślą o pracy w policji.

Funkcjonariusze mają nadzieję, że wydarzenie będzie cieszyło się podobnym zainteresowaniem, co wcześniej. Pierwszy dzień z lubuską policją odbył się na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego w kwietniu.

Poprzedni dzień był rzeczywiście dużym sukcesem. Odwiedziło nas około 1000 osób, ponieważ zapraszamy nie tylko studentów, ale i kadrę naukową, mieszkańców miasta, uczniów szkół średnich i nauczycieli. Mieliśmy bardzo dużo ciekawych rozmów, popularnością cieszyły się też warsztaty z psychologiem. Największe było zainteresowanie pokazami tresury psów oraz pokazami naszych kolegów antyterrorystów.Małgorzata Barska

Kolejny dzień otwarty z lubuską policją już jutro, 16 października od godziny 10:00 na kampusie A przy ulicy prof. Szafrana 4a.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: