UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Od „A” jak akademik do „Z” jak zabawa. Zobacz, jak UZ promuje się w sieci

Zamiast udziału w targach edukacyjnych i wizyt w szkołach – promocja w internecie. Uniwersytet Zielonogórski przedstawi swoją ofertę edukacyjną w trakcie Wirtualnych Dni Otwartych. Taką formę promocji uczelni wymusiła epidemia koronawirusa, ale jest w niej pewien plus. Przedstawiciele uczelni mają bowiem nadzieję, że dzięki temu uda się dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych studentów.

Wirtualna prezentacja uczelni będzie się składać z filmów o różnej tematyce. Zobaczymy na przykład, jak wyglądają budynki uniwersytetu z perspektywy drona.

Będzie chociażby pokazanie filmu nagranego podniebnie, czyli z drona. Będzie można zobaczyć wszystkie nasze obiekty. Obecni kandydaci, a przyszli studenci będą mogli zobaczyć bazę dydaktyczną, a przecież baza jest bardzo rozbudowana – mamy bardzo nowoczesne laboratoria. Pokażemy też wychowanie fizyczne od drugiej strony, czyli co młody człowiek może zrobić na Uniwersytecie Zielonogórskim, żeby dbać o swoją tężyznę fizyczną. Będą wypowiadać się również nasi absolwenci.

Znajdzie się również coś dla tych, którzy myślą nie tylko o studiowaniu, ale również czasie wolnym i rozrywce w uniwersyteckim mieście.

Pokażemy chociażby nasze Bachanalia, bo jest to bardzo duże wydarzenie. Myślę, że studenci żyją od maja do maja i czekają na to, co będzie przygotowane przez Parlament Studencki. Będzie można zobaczyć, co takiego dzieje się podczas Dni Kultury Studenckiej w naszym mieście.

Kandydaci na studia poznają też ofertę zamieszkania w akademikach. Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędą się w poniedziałek i wtorek (29 i 30 czerwca) od 9:00 do 15:00 na facebookowej stronie uczelni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: