UCZELNIA:

O cyberbezpieczeństwie wiedzą wszystko. Ty też możesz!

Eksperci firmy Perceptus znów szkolą studentów

Jak się uczyć, to tylko od najlepszych. Lokalna firma, która działa w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i osiąga w tym dobre wyniki – Perceptus – rozpoczęła właśnie kolejną edycję zajęć dla studentów. To cykl wykładów i warsztatów znanych pod nazwą Perceptus IT Security Academy.

Czwarta już odsłona zajęć koncentruje się na problemach tworzenia projektów sieciowych, bezpieczeństwa sieci i monitorowania serwerów. Są to zagadnienia omawiane szerzej niż w programie studiów.

Dużo rzeczy było na przykład związanych z bezpieczeństwem sieci. Na zajęciach konfiguruje się sieć, przy czym pomija się aspekt zabezpieczeń. A na akademii chłopaki pokazali nam bardzo dużo ciekawych zastosowań nowości, które dopiero wchodzą na rynek. Nie mieliśmy jeszcze okazji o tym rozmawiać.Arkadiusz Jankowiak, student informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim

Perceptus wspomaga studentów i wykładowców nie tylko własnym doświadczeniem. Na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki działa laboratorium firmy. Praca w nim pozwala sprawdzić w praktyce, jak działają systemy bezpieczeństwa sieci.

Myślę, że dla studentów tego wydziału to bardzo duża pomoc, za co bardzo serdecznie dziękujemy firmie. Przede wszystkim za wyposażenie w specjalistyczny sprzęt. Studenci będą mieli możliwość zetknąć się ze specjalistycznymi urządzeniami, które są stosowane w praktyce. Uczymy podstaw, a teraz możemy także pokazać bardziej zaawansowane technologie, m.in. sprzęt HSM, czyli sprzętowe moduły bezpieczeństwa.dr hab. inż. Remigiusz Wiśniewski, wykładowca na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ

Zajęcia w ramach akademii firmy Perceptus będą organizowane przez cały semestr.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: